خانه » آکسسواری » ساعت Citizen مشکی زرگلد مدل B99

ساعت Citizen مشکی زرگلد مدل B99

https://mmktimg.shxn.ir/nabimages/VS/23024-1-52.jpg

https://mmktimg.shxn.ir/nabimages/VS/23024-1-20.jpg

ساعت Citizen مشکی زرگلد مدل B99

جنس بدنه فلزی

نوع کاربری : روزمره ، مجلسی ، اسپرت

رنگ قاب : زرگلد

منبع تغذیه : باطری

رنگ بند : مشکی

جنس بند : چرم مصنوعی

ساعت سیتیزن به کیفیت و دوام بالا، سابقه درخشان و تکنولوژی های پیشرفته معروف است.

نگهداری از ساعت Citizen مشکی زرگلد

 

 در برابر ضربه

تا حد امکان سعی کنید که از ضربات ناشی مانند پرت شدن و افتادن ساعت بر روی سطوح سفت جلوگیری کنید ; اگر بر اثر ورزش هایی مانند تنیس یا گلف یا دوییدن مشکلی برای ساعت به وجود نمی آورد اما بعضی از ساعت ها به این نوع حرکت ها نیز حساس هستند. برای اطلاعات بیشتر با نمایندگی برند ساعت خود در ایران تماس بگیرید و از حساسیت ساعت های خود نسبت به ضربه اطلاع کسب کنید

عرق بدن

عرق بدن بر روی ساعت‌های ورزشی هیچ اثری ندارد اما در مورد ساعت‌های کلاسیک و بند چرمی، عرق زیاد مخرب است و بایدآن را پاک کنید.

تاثیرات دما برروی ساعت Citizen مشکی زرگلد

ساعت هایی که دارای باطری هستند (کوارتز) خیلی کمتر از ساعت های اتوماتیک تحت تاثیر دمای هوا قرار می‌گیرند. ساعت های کوکی و اتوماتیک باید هر هشت ساعت شارژ شوند. دمای محیط بین 10 تا 35 درجه سانتیگراد مناسب است. اگر در طول زمستان ساعت خود را از مچ دستتان باز کنید و در دمای زیر 10 درجه نگه دارید، دیگر ساعت شما زمان را دقیق نشان نمی‌دهد. اگر ساعت در دمای کمتر از منفی 10 درجه سانتیگراد یا بالای 60 درجه سانتیگراد، در محیط بیرون باشد در این صورت ساعت از کار می افتد.
در ساعت های دیجیتال از کریستال مایع برای صفحه نمایش استفاده می‌شود که این مایع در دمای زیر نقطه انجماد به خوبی پاسخگو نیست و در دماهای بالا نیز تاریک می‌شود (ساعت‌های اسپرت مخصوص کوه نوردی و … در این شرایط به خوبی کار خواهند کرد)

عمر باطری

در دمای بالای 40 درجه سانتیگراد کاهش چشمگیری پیدا می‌کند، و حتی ممکن است از باطری مایعی ترشح شود.

عوامل شیمیایی

مواد شیمیایی از جمله گازها، جیوه و … ممکن است رنگ قاب، بدنه، بند و قسمت های فلزی ساعت را تغییر دهند ازساعت خود در مقابل عوامل ذکر شده محافظت کنید.

رنگ قاب یا بند ساعت Citizen مشکی زرگلد

برای رنگ کردن بدنه ساعت از دو تکنولوژی متفاوت با کیفیت‌های مختلف استفاده می‌شود. آبکاری و رنگ پی وی دی PVD برای ماندگاری بیشتر از برخورد مواد شیمیایی، مواد شوینده، عطر و ادکلن و کلیه حلالها دور نگهدارید و در صورت برخورد با این مواد با آب بشویید (البته بند چرمی را باید سریعا خشک کنید که صدمه کمتری ببیند) در این نوع آبکاری‌ها رنگ مسی و یا رزگلد زودتر صدمه می بیند. در مورد این رنگ بیشتر باید دقت شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *